Close
O pražírně

Dáváme přednost kvalitě a zodpovědnosti

Jsme česká rodinná pražírna z Šimonovic u Liberce. Pražíme pouze výběrové kávy (Specialty Coffee, Single Origin), které pocházejí z konkrétních farem nebo oblastí pěstování a dosahující té nejlepší kvality (vysoké ohodnocení chuťových vlastností).

Čerstvost kávy je pro nás důležitá. Jen s čerstvě praženou kávou si naplno užijete její jedinečné chuťové vlastnosti a aroma. Zkrátka maximální chuť. Kávu proto pražíme několikrát do týdne a neděláme zbytečné zásoby. 

Po upražení kávu pečlivě zabalíme do speciálních sáčků s jednocestným ventilkem a odešleme obvykle do dvou pracovních dnů. K osobnímu vyzvednutí je připravena už druhý den. 

V každém případě k Vám naše pražená káva dorazí vždy čerstvá! Datum pražení uvádíme na etiketě. 

Káva by se měla začít pít nejdříve až několik dní od upražení, protože potřebuje určitý čas na to, aby se její chuť mohla plně rozvinout. Pokud si budete připravovat espresso, počkejte klidně týden nebo dva. Více o čerstvosti kávy na našem blogu.

Z toho důvodu některé kávy, zejména ty určené na espresso, pražíme průběžně a pravidelně, abychom pro vás měli také kávu připravenou k okamžitému použití. Ať nemusíte čekat a můžete si skvělý šálek vychutnat hned.

Předtím, než zrnka kávy King’s Coffee najdou domov ve Vašem šálku, procházejí mnoha rukama. Klíčovou roli v celém příběhu hrají farmáři daleko odsud. King’s Coffee podporuje každé ruce, které drží naši kávu, od sazenice až po samotný šálek, a pozitivně ovlivňují komunity na místní a globální úrovni. Propojením farmářů, nás a Vás, společně vytváříme otevřenou komunikační linku, která překračuje vzdálenost, jazyk a kulturu.

Ke každému kávovému zrnku přistupujeme s vědomím, že za ním stojí spousta práce a úsilí pěstitelů.

Záleží nám na ochraně životního prostředí, protože si uvědomujeme závažnost dopadů klimatických změn na pěstování kávy. Zajímáme se proto nejen o životní podmínky pěstitelů naší kávy, ale také o vlivy pěstování a zpracování kávy na životní prostředí. Na to myslíme už při nákupu zelené kávy od pěstitelů. Podporujeme menší organické farmy, které produkují kvalitní výběrovou kávou a zanechávají co nejmenší ekologickou stopu. Jen ekologicky šetrné hospodářství může zajistit produkci kvalitní kávy do budoucna.

Naším společným cílem a snahou je zlepšovat současný stav. Musíme proto jednat zodpovědně. A inspirovat.

Zrnková káva King’s Coffee.
Zrnková káva King’s Coffee.

Každé pražení v King’s Coffee je svým způsobem originální. U nás se nejedná o žádný automatizovaný proces. Káva je po celou dobu pod pečlivým dohledem pražiče a vhodným způsobem pražení se snažíme maximálně zužitkovat potenciál každé kávy. S ohledem na její původ (terroir) a na budoucí způsob přípravy.

Dáváme přednost kvalitě, ne kvantitě. V naší nabídce proto nenajdete desítky druhů káv. Vydali jsme se jinou cestou – vybíráme kávová zrnka pouze prvotřídní kvality z menších a osvědčených farem (Single Origin). Hledáme vždy něco jedinečného. 

Přesně tedy víme, odkud káva pochází, o jakou jde odrůdu, kdy byly kávové třešně sklizeny a jakou metodou zpracovány. Díky tomu máme perfektní kontrolu nad kvalitou zrna, které odebíráme. Pro Vás tyto informace uvádíme na každé etiketě spolu s datem pražení.

V nabídce máme vždy 3 – 6 jednodruhových káv a vlastní espresso směs. Můžete se tak spolehnout, že své kávy velmi dobře známe.


Káva je naše řemeslo, náš rituál, naše vášeň.
Řídí nás a inspiruje.
Jsme King’s Coffee.


Většinu káv pražíme na stupeň City, abychom nechali vyniknout přirozenému charakteru dané kávy. V nabídce ale máte také kávy světle pražené od stupně New England Roast a naopak i tmavý Full City Roast. Kávu prodáváme pouze zrnkovou.

U každé kávy uvádíme, pro jakou se hodí přípravu. Nakonec ale vždycky záleží na Vaší osobní chuťové preferenci. Světle pražené kávy tak nemusíte použít jen na filtr, ale můžete si je připravit jako moderní espresso, které chutná i vypadá jinak než jste možná byli zvyklí. Je ovocné a připomíná nám, že káva je skutečně ovoce. K tomu patří i určitá míra acidity (ovocité kyselosti), která přináší do šálku svěžest a je vždy vyvážená se sladkostí. Podobně jako třeba zralý pomeranč.

„Vychutnání kávy nemusí být všední záležitostí, ale hlavně zážitkem a poznáním.“

King’s Coffee

Jan Král

King’s Coffee, pražič a zakladatel

Ke kvalitní kávě je potřeba si najít cestu, a ta jeho začala zakoupením pákového kávovaru a experimentováním s cílem dosáhnout dokonalé extrakce, dokonalého šálku. Postupně objevoval kávovou scénu a vylepšoval své znalosti o procesech zpracování, výroby a přípravy kávy, až došel k momentu, kdy chtěl získat ze zrnek víc. Jako aspirující mistr svého oboru si domů pořídil vzorkovou pražičku …a ochutnal nejlepší kávu v regionu. Sdílel svoji domácí čerstvou kávu s přáteli a rodinou a zanedlouho na již dospělé pražičce vytvořil své vlastní pražicí profily. Rychle se zamiloval do složitosti a neuvěřitelného procesu přeměny zelených zrnek na „černé zlato“, které nabízí nekonečnou paletu chutí a vůní. Po několika letech objevování a zkoumání uskutečnil myšlenku na založení vlastní pražírny kávy, aby se mohl o ten fascinující svět kávy podělit s ostatními.

Jan Král, King’s Coffee - pražírna kávy
„Žijeme kávou a baví nás její příběh.
Svět kávy je pestrý, stejně jako paleta chutí, kterou v šálku objevujeme.“

King’s Coffee

Nadšení

Jsme pražírna kávy s posláním předávat dál naše nadšení pro výběrovou a čerstvě praženou kávu. Chuťově bohatou, přirozeně sladkou, šťavnatou a neobyčejnou. Káva ještě nikdy nebyla zajímavější, než je dnes.

Pečlivost

V naší nabídce najdete jednodruhové arabiky prvotřídní kvality s jasně definovaným původem a osobitým chuťovým charakterem. Pečlivé pražení už jen podtrhuje jedinečnost každého zrnka.

Zážitek

Žijeme kávou a baví nás její příběh. Rádi vás přesvědčíme o tom, že pití kávy nemusí být jen všední záležitostí, ale při správné přípravě hlavně zážitkem a poznáním. Svět kávy je pestrý. Je stále co objevovat.